Τετάρτη, 15 Μαΐου 2013

Υψηλάντεια 2013


Στα πλαίσια των εκδηλώσεων «ΥΨΗΛΑΝΤΕΙΑ 2013» διεξήχθη την Κυριακή 12 Μαΐου στη Νέα Τραπεζούντα Πιερίας, το 3ο σκακιστικό τουρνουά της σειράς GRAND PRIX 2012-2013 με διεθνή αξιολόγηση ELO. Πραγματοποιήθηκαν δύο τουρνουά το πρώτο άνω των δεκατριών ετών και το δεύτερο κάτω των δώδεκα ετών. Συμμετείχαν 15 σύλλογοι και συνολικά 115 σκακιστές και σκακίστριες από όλη την περιοχή της Κ.Δ. Μακεδονίας.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
ΘΕΣΗ
ΣΥΛΛΟΓΟΙ
ΒΑΘΜΟΙ
1η
Ο.Σ. Γιαννιτσών
21,5
2η
Σ.Ο.Κατερίνης
21,0
3η
Σ.Α. Πτολεμαΐδας «Σκακιστάκος»
21,0
4η
ΠΑΣ Εδεσσαίων Σκακιστών 8Χ8
16,5
5η
Σ.Ο.Π. Κ. Δ. Κατερίνης
14,5
6η
Γ. Σ Ποντοκώμης
14,5
7η
Σ.Ο.Πτολεμαΐδας « Πτολεμαίος»
12,5
8η
Λέσχη Πολιτισμού Φλώρινας
11,5
9η
Σ.Ο. Πτολεμαΐδας «Δούρειος Ίππος»
11,5
10η
Π.Σ.Αγ.Αθανασίου Κοζάνης
11,0
11η
Σκακιστική Λέσχη Φλώρινας
11,0
12η
Σκακιστές Ν. Τραπεζούντας
10,5
13η
Π.Σ.Σ. Κηφισιάς Σερρών
8,5
14η
Σ.Σ.Καστοριάς
4,0
15η
Μ.Ο.Σερβίων «Τα Κάστρα»
3,5

ΑΝΔΡΩΝ
Τσικερδάνος Κωνσταντίνος
ΣΔΕ & Ελεύθερης Έκφρασης « Το Στέκι»
1ος
Βαρδάκας Στέφανος
Σ.Ο.Κατερίνης
2ος
Σουγκάκης Άνθιμος
Ο.Σ.Γιαννιτσών
3ος
ΕΤΩΝ 16
Ατματσίδης Παναγιώτης
Σ.Ο.Κατερίνης
1ος
Συμεών Παντελεήμων
Σ.Λ.Φλώρινας
2ος
Ατματσίδης Βασίλειος
Σ.Ο.Κατερίνης
3ος
Παντελιάδου Φρειδερίκη
Σ.Ο.Κατερίνης
1η
Παναγιωτίδου Θεοδώρα
Γ.Σ.Ποντοκώμης
2η
ΕΤΩΝ 14
Παπαδόπουλος Ζήσης
Λ.Π.Φλώρινας
1ος
Δεμέλκας Ιωάννης
Π.Σ.Σ.Κ.Σερρών
2ος
Τσακμάκης Γεώργιος
Σ.Ο.Πτολεμαΐδας "Ο Πτολεμαίος"
3ος
Παναγιωτίδου Χριστίνα
Γ.Σ.Ποντοκώμης
1η
Συβρίδου Πολυξένη
Σ.Ο.Κατερίνης
2η
Καραμητάνη Αγγέλα
Σ.Λ.Φλώρινας
3η
ΕΤΩΝ 12
Τριμίτζιος Πέτρος
ΠΑΣ Εδεσσαίων Σκακιστών 8Χ8
1ος
Τσότσος Αλέξανδρος
Σ.Α.Πτολεμαΐδας "Ο Σκακιστάκος"
2ος
Ανδρονίκου Κωνσταντίνος
Ο.Σ.Γιαννιτσών
3ος
Λιούρη Σ Αναστασία
Σ.Α.Πτολεμαΐδας "Ο Σκακιστάκος"
1η
Ζορμπά Αικατερίνη
Ο.Σ.Γιαννιτσών
2η
Σαμαρά Αναστασία
Γ.Σ.Ποντοκώμης
3η
ΕΤΩΝ 10
Βαρδάκας Γρηγόριος
Σ.Ο.Κατερίνης
1ος
Βουτσκίδης Ιωάννης
Σ.Ο.Πτολεμαΐδας "Ο Πτολεμαίος"
2ος
Κατσίγρης Αντώνιος
Σ.Σ.Π.Θεσσαλονίκης
3ος
Λιούρη Σ Στυλιανή
Σ.Ο.Πτολεμαΐδας "Δούρειος Ίππος"
1η
Τοζάρου Ιφιγένεια
Σ.Κ.Τρικάλων
2η
Συβρίδου Μαρία
Σ.Ο.Κατερίνης
3η
ΕΤΩΝ 8
Παπαγιάννης Αστέριος
Σ.Ο.Κατερίνης
1ος
Καραμητάνης Λάζαρος
Λ.Π.Φλώρινας
2ος
Βαρδάκας Πέτρος
Σ.Ο.Κατερίνης
3ος
Ιορανίδου Σοφία
Σ.Ο.Π.Κ.Δ.Κατερίνης
1η
Λιούρη Μ Αναστασία
Σ.Α.Πτολεμαΐδας "Ο Σκακιστάκος"
2η