Τρίτη, 28 Νοεμβρίου 2017

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΓΡΗΓΟΡΟΥ ΣΚΑΚΙΟΥ



Με την συμμετοχή 43 αθλητών-τριών διεξήχθησαν το Σάββατο 25 Νοεμβρίου 2017 τα πρωταθλήματα γρήγορου σκακιού Rapid (15λεπτα) των τμημάτων της Σκακιστικής  Ακαδημίας Πτολεμαΐδας, για την αγωνιστική περίοδο  2017-2018.
                                                Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

ΤΜΗΜΑ A
ΘΕΣΗ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
ΒΑΘΜΟΙ
1.
ΔΟΡΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
6,0
-
ΤΣΙΑΧΤΣΙΡΑ ΣΤΕΡΓΙΑΝΗ
6,0
-
ΛΥΓΚΩΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
6,0
4.
ΒΛΑΧΟΥ ΠΑΝΤΕΛΗΣ
4,0
-
ΣΙΟΛΙΟΣ ΣΤΕΛΙΟΣ
4,0
-
ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
4,0
-
ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
4,0
-
ΜΠΙΣΟΥΚΗΣ ΣΕΡΑΦΕΙΜ
4,0
9.
ΤΡΥΦΩΝΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
3,0
10.
ΠΟΚΙΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
2,0
-
ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
2,0
-
ΓΚΕΤΣΕΒΙΤΣ ΜΙΧΑΗΛ
2,0

ΤΜΗΜΑ B
ΘΕΣΗ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
ΒΑΘΜΟΙ
1.
ΤΣΑΟΥΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
6,0
2.
ΛΙΟΥΡΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ
5,0
3.
ΑΣΠΡΑΓΚΑΘΟΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ
4,0

ΤΜΗΜΑ Γ
ΘΕΣΗ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
ΒΑΘΜΟΙ
1.
ΤΖΑΝΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
6,0
2.
ΤΣΑΟΥΣΗΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ
5,0
-
ΤΑΪΡΙΔΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ
5,0
4.
ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΚΟΣΜΑΣ
4,0
-
ΘΕΟΦΥΛΑΚΤΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
4,0
6.
ΚΟΝΤΕΟΥ ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ
2,0
-
ΘΕΟΦΥΛΑΚΤΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ
2,0

ΤΜΗΜΑ Δ
ΘΕΣΗ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
ΒΑΘΜΟΙ
1.
ΑΣΠΡΑΓΚΑΘΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ
13,0
2.
ΖΑΦΕΙΡΙΔΗΣ ΣΤΡΑΤΗΣ
9,0
3.
ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
8,0
4.
ΠΑΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
7,0

ΤΜΗΜΑ Ε
ΘΕΣΗ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
ΒΑΘΜΟΙ
1.
ΣΙΔΗΡΕΝΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
15,0
2.
ΤΑΡΑΣΙΔΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ
11,0
-
ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ
11,0
4.
ΚΟΝΤΕΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
9,0
-
ΛΙΟΥΡΗ ΜΙΧΑΕΛΑ
9,0
6.
ΜΑΥΡΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
8,0

ΤΜΗΜΑ ΣΤ
ΘΕΣΗ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
ΒΑΘΜΟΙ
1.
ΚΟΝΤΕΟΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ
6,0
-
ΧΑΣΑΠΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
6,0
3.
ΛΙΟΥΡΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
4,0
-
ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΑΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
4,0
5.
ΜΥΛΩΝΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
2,0
-
ΠΑΠΑ ΜΑΡΙΑ
2,0

ΤΜΗΜΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΙΚΟ
ΘΕΣΗ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
ΒΑΘΜΟΙ
1.
ΠΑΠΑΠΑΥΛΙΔΗΣ ΠΕΤΡΟΣ
8,0
2.
ΛΙΟΥΡΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ
7,0
-
ΛΙΟΥΡΗ ΜΑΡΙΑ
7,0
4.
ΦΑΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
6,0
5.
ΧΑΛΑΪΔΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ
5,0

ΤΜΗΜΑ Ε
            Παράλληλα διεξήχθησαν και τα πρωταθλήματα γρήγορου σκακιού των τμημάτων της Ακαδημίας στην   Τ.Κ.Κομνηνών  με τα εξής αποτελέσματα:
                                                        
ΤΜΗΜΑ Γ
ΘΕΣΗ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
ΒΑΘΜΟΙ
1.
ΚΩΤΣΛΗΣ ΡΑΦΑΗΛ
15,0
2.
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
13,0
3.
ΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ
11,0
-
ΧΑΖΑΡΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
11,0
5.
ΣΕΡΑΣΗ ΑΝΘΗ
9,0
-
ΧΑΤΟΥΤΣΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ
9,0
7.
ΣΙΑΠΑΝΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
8,0
-
ΣΙΑΠΑΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
8,0


ΤΜΗΜΑ Δ
ΘΕΣΗ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
ΒΑΘΜΟΙ
1.
ΣΙΑΠΑΝΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
15,0
2.
ΣΙΑΠΑΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
12,0
-
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΦΙΑ
12,0
4.
ΣΙΑΠΑΝΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
11,0
-
ΣΕΡΑΣΗ ΕΛΠΙΔΑ
11,0
6.
ΧΑΖΑΡΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
9,0
-
ΣΙΑΠΑΝΙΔΗΣ ΡΑΦΑΗΛ
9,0

Στην σκακιστική Ακαδημία Πτολ/δας λειτουργούν τμήματα αρχαρίων και προχωρημένων. Για πληροφορίες επικοινωνήστε στο τηλέφωνο των συλλόγων 2463021070 καθημερινά 5:00-9:00μ.μ.