Δευτέρα, 16 Νοεμβρίου 2015

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΓΡΗΓΟΡΟΥ ΣΚΑΚΙΟΥ RAPID



Το Σάββατο 14 Νοεμβρίου 2015 διεξήχθησαν τα πρωταθλήματα γρήγορου σκακιού Rapid (15λεπτα) των τμημάτων της  Ακαδημίας Πτολεμαΐδας για την αγωνιστική περίοδο  2015-2016.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του 9ου γύρου:
ΤΜΗΜΑ Β1
ΘΕΣΗ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
ΒΑΘΜΟΙ
1.
ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
6,0
2.
ΤΣΑΒΔΑΡΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
6,0
3.
ΚΩΤΣΙΔΗΣ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ
5,0
4.
ΑΚΡΙΤΙΔΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ
4,0
5.
ΠΑΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
4,0
6.
ΖΑΦΕΙΡΙΔΗΣ ΣΤΡΑΤΗΣ
4,0
7.
ΤΥΠΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
4,0
8.
ΚΟΛΙΤΣΑ ΡΑΦΑΕΛΑ
4,0
9.
ΣΑΛΑΣΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
3,0
10.
ΤΣΑΚΜΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
2,0
11.
ΡΩΣΣΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
2,0

ΤΜΗΜΑ Β2
ΘΕΣΗ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
ΒΑΘΜΟΙ
1.
ΛΙΤΣΑΣ ΜΙΧΑΗΛ
4,0
2.
ΛΙΤΣΑ ΜΑΡΙΑ
4,0
3.
ΘΕΟΦΥΛΑΚΤΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ
3,0
4.
ΘΕΟΦΥΛΑΚΤΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
3,0
5.
ΜΗΤΡΟΥΛΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ
2,0
6.
ΛΙΤΣΑ ΣΟΝΙΑ
2,0
7.
ΠΟΛΙΤΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
2,0

ΤΜΗΜΑ Γ
ΘΕΣΗ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
ΒΑΘΜΟΙ
1.
ΚΟΝΤΕΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
6,0
2.
ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ
6,0
3.
ΤΑΡΑΣΙΔΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ
6,0
4.
ΠΑΠΑ ΜΑΡΙΑ
6,0
5.
ΜΑΥΡΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
4,0
6.
ΜΗΝΑ ΑΘΑΝΑΣΙΑ
4,0
7.
ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
4,0
8.
ΣΙΔΗΡΕΝΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
4,0
9.
ΛΙΟΥΡΗ ΜΙΧΑΕΛΑ
4,0

ΤΜΗΜΑ Δ
ΘΕΣΗ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
ΒΑΘΜΟΙ
1.
ΒΑΪΡΙΝΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
5,0
2.
ΚΟΝΤΕΟΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ
5,0
3.
ΛΙΟΥΡΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
4,0
4.
ΜΥΛΩΝΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
4,0
5.
ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
4,0
6.
ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΑΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
3,0
7.
ΧΑΣΑΠΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
3,0

ΤΜΗΜΑ ΣΤ΄
ΘΕΣΗ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
ΒΑΘΜΟΙ
1.
ΚΑΤΣΙΔΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ
6,0
2.
ΒΑΪΡΙΝΟΥ ΕΛΙΣΑΒΕΤ
4,0
3.
ΧΑΛΑΪΔΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ
4,0
4.
ΦΑΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
3,0
5.
ΔΑΤΣΙΑΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
3,0
6.
ΛΙΟΥΡΗ ΜΑΡΙΑ
3,0
7.
ΤΣΙΡΑΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
2,0
8.
ΠΑΠΑΠΑΥΛΙΔΗΣ ΠΕΤΡΟΣ
2,0
9.
ΛΙΟΥΡΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ
2,0
10.
ΤΣΙΡΑΝΙΔΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ
2,0

ΤΜΗΜΑ  ΠΡΟΠΟΝΗΤΙΚΟ
ΘΕΣΗ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
ΒΑΘΜΟΙ
1.
ΤΣΟΤΣΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
6,0
2.
ΠΑΥΛΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
6,0
3.
ΠΕΠΑ ΜΑΡΙΟ
6,0
4.
ΠΑΜΠΟΡΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
4,0

ΚΟΝΤΕΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

            Παράλληλα διεξήχθησαν και τα πρωταθλήματα γρήγορου σκακιού Rapid (15λεπτα) των τμημάτων της Ακαδημίας στην Τ.Κ. Κομνηνών με τα εξής αποτελέσματα:


ΤΜΗΜΑ A1
ΘΕΣΗ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
ΒΑΘΜΟΙ
1.
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΦΙΑ
6,0
2.
ΣΙΑΠΑΝΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
6,0
3.
ΣΙΑΠΑΝΙΔΗΣ ΡΑΦΑΗΛ
4,0
4.
ΣΙΑΠΑΝΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
4,0
5.
ΣΙΑΠΑΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
4,0
6.
ΣΙΑΠΑΝΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
4,0
7.
ΧΑΖΑΡΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
3,0
8.
ΝΙΚΗΦΟΡΙΔΟΥ ΒΑΛΕΝΤΙΝΗ
3,0
9.
ΝΙΚΗΦΟΡΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ
2,0

ΤΜΗΜΑ Α2
ΘΕΣΗ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
ΒΑΘΜΟΙ
1.
ΤΣΙΛΦΙΔΗΣ ΙΣΑΑΚ
5,0
2.
ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
5,0
3.
ΚΩΤΣΛΗΣ ΡΑΦΑΗΛ
5,0
4.
ΚΑΡΑΝΤΩΝΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ
5,0
5.
ΧΑΖΑΡΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
4,0
6.
ΤΣΙΛΦΙΔΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ
4,0
7.
ΚΑΤΟΤΙΚΙΔΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ
3,0
8.
ΣΕΡΑΣΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ
3,0
9.
ΤΣΙΛΦΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ
3,0
10.
ΣΕΡΑΣΗ ΕΛΠΙΔΑ
2,0

ΤΜΗΜΑ A3
ΘΕΣΗ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
ΒΑΘΜΟΙ
1.
ΚΑΤΟΤΙΚΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ
6,0
2.
ΧΑΤΟΥΤΣΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ
3,0
3.
ΣΕΡΑΣΗ ΑΝΘΗ
3,0

Συνεχίζονται οι εγγραφές για τα μαθήματα σκάκι της Σκακιστικής Ακαδημίας Πτολεμαΐδας. Για πληροφορίες - εγγραφές επικοινωνήστε στα  τηλέφωνα των συλλόγων 2463021070 & 2463100794 καθημερινά  5:00-9:00μ.μ.