Τρίτη, 21 Φεβρουαρίου 2012

ΚΟΠΗ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑΤΙΚΗΣ ΠΙΤΑΣ


Σε μια όμορφη εκδήλωση που διοργάνωσαν από κοινού οι τρεις σκακιστικοί σύλλογοι της Πτολεμαΐδας (Πτολεμαίος, Σκακιστάκος, Δούρειος Ίππος) το Σάββατο 11 Φεβρουαρίου  έκοψαν την Πρωτοχρονιάτικη πίτα στην καφετέρια Splendor στο κέντρο της πόλης. Στην εκδήλωση παρευρέθησαν περίπου 180 σκακιστές και σκακίστριες, μαθητές της ακαδημίας με τους γονείς τους καθώς και πολλοί  φίλοι του αθλήματος. Παράλληλα απονεμήθηκαν κύπελλα και  μετάλλια  στους σκακιστές/στριες που διακρίθηκαν σε αγώνες και στα τμήματα των μαθημάτων κατά την αγωνιστική περίοδο του 2011. Στην εκδήλωση μεταξύ άλλων παρευρέθησαν :
O πρόεδρος του Δημ. Συμβουλίου κ.Καμπούρης Γεώργιος
Ο Αντιδήμαρχος  κ. Καραΐσκος Γεώργιος (εκπρόσωπος της Δημάρχου)
Η Δημοτική Σύμβουλος κα.Απαζίδου Σοφία
Ο Έφορος Ανάπτυξης της Ε.Σ.Ο. κ.Αλεξίου Κωνσταντίνος
Ο γραμματέας της Ε.Σ.Σ.ΚΕ.ΔΥ.Μ  κ.Σταυριαννίδης Ιωάννης
Παρευρέθηκε επίσης και ο πρώτος πρόεδρος του Πτολεμαίου κ.Κριαρίδης Γεώργιος.
Πριν την κοπή της πίτας οι πρόεδροι των συλλόγων αναφέρθηκαν στις επιτυχίες που είχαν οι ομάδες καθώς και οι σκακιστές των συλλόγων τόσο σε τοπικό όσο και σε Πανελλήνιο επίπεδο δείγμα της εξαιρετικής δουλειάς που γίνεται. Οι σκακιστές/στριες που τιμήθηκαν για τα αποτελέσματα τους ήταν:


ΤΜΗΜΑ Α1  ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ BLITZ 2011
1ος  
ΠΑΠΑΠΑΥΛΙΔΗΣ ΠΕΤΡΟΣ
2ος  
ΚΑΡΥΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
3ος  
ΜΠΟΥΔΑΛΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ



ΤΜΗΜΑ Α2  ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ BLITZ 2011
1ος  
ΤΣΙΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
2η   
ΛΙΟΥΡΗ ΜΑΡΙΑ
3η  
ΛΙΟΥΡΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ



ΤΜΗΜΑ Β1 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ BLITZ 2011
1ος  
ΚΑΤΣΙΔΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ
2ος  
ΚΟΤΖΑΪΤΣΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
3ος  
ΦΑΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ



ΤΜΗΜΑ Β2 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ BLITZ 2011
1ος  
ΒΥΡΛΗΣ ΡΑΦΑΗΛ
2η  
ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ
3ος  
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ



ΤΜΗΜΑ Γ1 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ BLITZ 2011
1ος  
ΤΣΑΚΜΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
2ος  
ΤΣΟΤΣΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
3ος  
ΣΚΟΥΤΕΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ



ΤΜΗΜΑ Γ2 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ BLITZ 2011
1ος  
ΤΣΑΚΜΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
2η  
ΛΙΟΥΡΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
3ος  
ΙΩΣΗΦ ΣΤΕΛΙΟΣ



ΤΜΗΜΑ Ζ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ BLITZ 2011
1ος  
ΠΑΠΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
2ος  
ΠΑΠΟΥΤΣΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
3ος  
ΦΑΝΑΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ



ΤΜΗΜΑ Ζ1 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ BLITZ 2011
1ος  
ΣΙΣΜΑΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
2ος  
ΜΗΤΡΟΥΛΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
3ος  
ΚΟΣΜΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ



ΤΜΗΜΑ ΣΤ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ BLITZ 2011
1ος  
ΤΣΙΤΣΙΝΤΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
2η  
ΓΚΛΙΑΓΙΑ ΣΤΕΡΓΙΑΝΗ
3ος  
ΠΑΛΙΟΥΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ



ΤΜΗΜΑ ΑΓ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ BLITZ 2011
1ος  
ΣΑΜΑΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
2ος  
ΕΜΜΑΝΟΥΗΛΙΔΗΣ ΕΙΡΗΝΑΙΟΣ
3ος  
ΧΑΡΙΖΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ


ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΣΚΑΚΙΣΤΡΙΑ A1 ΤΜΗΜΑΤΟΣ
ΤΣΙΡΑΝΙΔΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ
ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΣΚΑΚΙΣΤΗΣ Α2 ΤΜΗΜΑΤΟΣ
ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ
ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΣΚΑΚΙΣΤΡΙΑ B1  ΤΜΗΜΑΤΟΣ
ΤΑΡΑΣΙΔΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΕΙΡΗΝΗ
ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΣΚΑΚΙΣΤΡΙΑ B2 ΤΜΗΜΑΤΟΣ
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΝΑ
ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΣΚΑΚΙΣΤΡΙΑ Γ1  ΤΜΗΜΑΤΟΣ
ΧΑΡΙΖΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ
ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΣΚΑΚΙΣΤΗΣ Γ2  ΤΜΗΜΑΤΟΣ
ΔΑΦΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΣΚΑΚΙΣΤΗΣ Ζ  ΤΜΗΜΑΤΟΣ
ΜΗΤΑΤΣΕΛΗΣ ΣΑΡΑΝΤΗΣ
ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΣΚΑΚΙΣΤΗΣ Ζ1  ΤΜΗΜΑΤΟΣ
ΓΚΟΓΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΣΚΑΚΙΣΤΡΙΑ ΣΤ  ΤΜΗΜΑΤΟΣ
ΣΑΜΑΡΑ ΦΑΝΗ
ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΣΚΑΚΙΣΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ
ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ


ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Γ΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ  Σ.Α.Π.Σ.
 1ος
ΠΑΠΟΥΤΣΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
2ος
ΠΑΜΠΟΡΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
3ος  
ΣΙΣΜΑΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ



ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Δ΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ Σ.Α.Π.Σ.
1ος
ΤΣΑΚΜΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
2η
ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ
3ος
ΙΩΣΗΦ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ



ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α-Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ Σ.Ο.Π.Π
1ος
ΜΠΑΜΠΑΛΙΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
2ος
ΚΟΣΜΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
3ος
ΚΑΠΕΤΑΝΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ



ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Γ΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ Σ.Ο.Π.Π
1ος
ΤΟΥΛΟΥΜΕΝΙΔΗΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ
2η  
ΓΚΛΙΑΓΙΑ ΣΤΕΡΓΙΑΝΗ
3ος
ΠΑΠΟΥΤΣΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ



ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Δ΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ Σ.Ο.Π.Π
1ος
ΚΑΤΣΙΔΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ
2ος  
ΔΑΦΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
3ος  
ΒΥΡΛΗΣ ΡΑΦΑΗΛ

Αναγνωρίζοντας την προσφορά όλων αυτών των χρόνων οι γονείς των μαθητών της Ακαδημίας τίμησαν τον κ.Αλεξίου Κωνσταντίνο προσφέροντας του  μια σκακιέρα.
Απονεμήθηκε επίσης τιμητική πλακέτα  για την προσφορά του στον κ.Κούρτη Χαρίτων.
Ακολούθησε η κοπή πίτας που αντί για φλουρί χάρισε μια φωτογραφική μηχανή PANASONIC DMC-S1EG-S. Το δώρο το κέρδισε ο Εμμανουηλίδης Ειρηναίος από την Σ.Α.Π.Σκακιστάκος.