Το Σάββατο 15-01-2011 διεξήχθησαν τα τουρνουά γρήγορου σκακιού των τμημάτων της Ακαδημίας. Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
ΤΜΗΜΑ ΑΡΧΑΡΙΩΝ -1
ΘΕΣΗ | ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ | ΒΑΘΜΟΙ |
1. | ΣΚΟΥΤΕΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ | 5,0 |
2. | ΚΟΤΖΑΪΤΣΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ | 4,0 |
3. | ΤΑΡΑΣΙΔΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΕΙΡΗΝΗ | 4,0 |
4. | ΒΥΡΛΗΣ ΡΑΦΑΗΛ | 3,5 |
5. | ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ | 3,0 |
6. | ΚΟΥΤΣΟΥΠΑΚΗΣ ΙΩΣΗΦ | 3,0 |
7. | ΝΤΑΛΑΚΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ | 3,0 |
8. | ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ | 3,0 |
9. | ΧΑΛΑΪΔΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ | 3,0 |
10. | ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ | 2,5 |
11. | ΣΑΜΑΡΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ | 2,5 |
12. | ΛΙΟΥΡΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ | 2,5 |
13. | ΚΑΡΥΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ | 2,0 |
14. | ΜΠΟΥΔΑΛΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ | 2,0 |
15. | ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ | 2,0 |
16. | ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΝΑ | 2,0 |
17. | ΤΣΙΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ | 2,0 |
18. | ΛΙΟΥΡΗ ΜΑΡΙΑ | 2,0 |
19. | ΙΩΣΗΦΙΔΟΥ ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΝΑ | 1,5 |
20. | ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ | 1,5 |
21. | ΤΣΙΡΑΝΙΔΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ | 1,0 |
ΤΜΗΜΑ ΑΡΧΑΡΙΩΝ -2
ΘΕΣΗ | ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ | ΒΑΘΜΟΙ |
1. | ΤΣΑΚΜΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ | 4,5 |
2. | ΤΣΑΚΜΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ | 4,0 |
3. | ΚΑΤΣΙΔΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ | 4,0 |
4. | ΚΟΥΛΟΥΜΠΡΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ | 4,0 |
5. | ΔΑΦΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ | 3,5 |
6. | ΚΑΛΟΓΕΡΑΚΗΣ ΘΕΟΔΟΥΛΟΣ | 3,0 |
7. | ΤΣΟΤΣΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ | 3,0 |
8. | ΙΩΣΗΦ ΣΤΕΛΙΟΣ | 3,0 |
9. | ΚΑΛΑΪΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ | 3,0 |
10. | ΧΑΤΖΗΣΑΒΒΑ ΝΙΚΟΛΕΤΑ | 2,5 |
11. | ΔΑΦΚΑ ΙΩΑΝΝΑ | 2,0 |
12. | ΠΕΤΡΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ | 2,0 |
13. | ΧΑΡΙΖΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ | 2,0 |
14. | ΛΙΟΥΡΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ | 2,0 |
15. | ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ ΑΚΗΣ | 2,0 |
16. | ΚΑΛΑΪΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ | 2,0 |
17. | ΦΑΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ | 1,5 |
18. | ΣΙΩΜΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ | 1,0 |
19. | ΠΑΠΑΚΟΣΜΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ | 1,0 |
20. | ΣΑΡΑΝΤΙΝΕΛΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ | 0,5 |
ΤΜΗΜΑ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ
ΘΕΣΗ | ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ | ΒΑΘΜΟΙ |
1. | ΠΑΠΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ | 5,0 |
2. | ΦΑΝΑΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ | 3,5 |
3. | ΠΑΠΟΥΤΣΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ | 3,5 |
4. | ΠΑΥΛΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ | 3,0 |
5. | ΜΗΤΡΟΥΛΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ | 2,5 |
6. | ΣΙΣΜΑΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ | 2,0 |
7. | ΓΚΟΓΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ | 2,0 |
8. | ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ | 1,5 |
9. | ΚΟΣΜΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ | 1,0 |
10. | ΠΑΥΛΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ | 1,0 |
ΤΜΗΜΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ
ΘΕΣΗ | ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ | ΒΑΘΜΟΙ |
1. | ΣΑΜΑΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ | 5,0 |
2. | ΕΜΜΑΝΟΥΗΛΙΔΗΣ ΕΙΡΗΝΑΙΟΣ | 4,0 |
3. | ΤΣΙΤΣΙΝΤΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ | 3,0 |
4. | ΤΟΥΛΟΥΜΕΝΙΔΗΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ | 2,0 |
5. | ΤΣΕΜΠΕΡΛΙΔΟΥ ΕΙΡΗΝΗ | 2,0 |
6. | ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ | 2,0 |
7. | ΧΙΩΤΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ | 2,0 |
8. | ΣΤΑΥΡΙΑΝΝΙΔΟΥ ΠΟΛΥΞΕΝΗ | 1,0 |
9. | ΤΣΕΜΠΕΡΛΙΔΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ | 0,5 |
Στην Ακαδημία της πόλης μας λειτουργούν τμήματα αρχαρίων και προχωρημένων. Τα μαθήματα περιλαμβάνουν 2 ώρες θεωρία, 1 ώρα ασκήσεις και 1 ώρα αγώνες την εβδομάδα . Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται στα τηλ. 24630-29238, 21070 ή στο εντευκτήριο των συλλόγων Τραπεζούντος 38 καθημερινά 17:00-21:00μ.μ.